Tapahtumahaku

  1. Thomas Söndergård

    KENRAALIHARJOITUS: Mantereet kohtaavat

    Thomas Söndergård / Christian Ihle Hadland
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Pe 1.3.2019 10:00

    Thomas Söndergård, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä
  2. Jukka-Pekka Saraste

    KENRAALIHARJOITUS: Leningrad, New York - TÄYNNÄ

    Jukka-Pekka Saraste / Joonas Ahonen
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Pe 15.3.2019 10:00

    Jukka-Pekka Saraste, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä
  3. Elina Vähälä

    KENRAALIHARJOITUS: Kevään tanssit - TÄYNNÄ

    Matthias Pintscher / Elina Vähälä
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Ke 20.3.2019 10:00

    Matthias Pintscher, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä
  4. John Storgårds

    KENRAALIHARJOITUS: Serenadi

    John Storgårds / Baiba Skride
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Pe 29.3.2019 10:00

    John Storgårds, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä
  5. Akiko Suwanai

    KENRAALIHARJOITUS: Kohtalonsinfonia - TÄYNNÄ

    Susanna Mälkki / Akiko Suwanai
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Ke 3.4.2019 10:00

    Susanna Mälkki, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä
  6. Francesco Piemontesi

    KENRAALIHARJOITUS: Romeo ja Julia

    Mirga Gražinytė-Tyla / Francesco Piemontesi
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Pe 26.4.2019 10:00

    Mirga Gražinytė-Tyla, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä
  7. Christian Tetzlaff

    KENRAALIHARJOITUS: Kolhiintunut luonto

    Susanna Mälkki / Christian Tetzlaff
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Pe 10.5.2019 10:00

    Susanna Mälkki, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä
  8. Jean-Efflam Bavouzet

    KENRAALIHARJOITUS: Toccata ja fuuga

    Mario Venzago / Jean-Efflam Bavouzet
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Ke 15.5.2019 10:00

    Mario Venzago, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä
  9. Isabelle Faust

    KENRAALIHARJOITUS: Follow me

    Susanna Mälkki / Isabelle Faust
    Helsingin kaupunginorkesteri
    Pe 24.5.2019 10:00

    Susanna Mälkki, kapellimestari...

    • Esitys
    • 3.–6. luokat
    • 7.–9. luokat
    • Lukio
    • 2. aste
    • Valmistaville luokille
    • Yleisötyötä