tm•galleriassa vaihtuvia nykytaiteen näyttelyitä

Markus Lampinen: Shallow Water 13.1.-31.1.21
Ke 13.1. – To 23.12.2021
Markus Lampinen: Shallow Water, vesiväri, 2020
Kuvaaja: Markus Lampinen, työ: Shallow Water, vesiväri, 2 x 45 cm x 118 cm, 2020, taiteilija: Markus Lampinen
Taidemaalariliiton tm•galleria esittelee korkeatasoista nykymaalaustaidetta. Gallerian näyttelyt vaihtuvat kolmen viikon välein. Galleria avoinna: ti, to, pe 11-17, ke 11-18, la 11-16, su 12-16 Suljettu 21.12.2020-1.1.2021 tm•galleria Erottajankatu 9, Helsinki

Näyttelyt kevät 2021:
Markus Lampinen: Shallow Water - vesivärimaalauksia 13.1.-31.1.2021
Hannah Hamberg: Syntymämerkki - maalauksia 3.2.-21.2.2021
Niklas Ingelius: Garden in Motion - maalauksia 24.2.-14.3.2021
Heli Kuparinen: Rannalla - maalauksia 17.3.-4.4.2021
Katarina Reuter: maalauksia 7.4.-25.4.2021
Katri Mononen: maalauksia 28.4.-16.5.2021
Milla Toivanen: maalauksia 19.5.-6.6.2021
Emmu Johansson: maalauksia 9.6.-3.7.2021

Yhteyshenkilö

Katariina Lager
044 7220 735

Tapahtumanjärjestäjä

tm•galleria, Taidemaalariliitto

tm•galleria esittelee monipuolisesti pääsiassa uutta kotimaista nykytaidetta. Taiteilijoiden omassa galleriassa näyttelytarjonta on ennakkoluulotonta ja yllätyksellistä. Näytteilleasettajat valitsee hakemusten perusteella Taidemaalariliiton näyttelytoimikunta.

Aika ja paikka

Lataa kalenteriisi Ke 13.1.2021 - To 23.12.2021 Lataa kalenteriisi
tm•galleria
Erottajankatu 9, sisäpiha, 00130 Helsinki