tm•galleriassa vaihtuvia nykytaiteen näyttelyitä

Astrid Strömberg: Tales from the land of Oblivion
Ke 17.11.2021 – Su 5.6.2022
Astrid Strömberg: Tales from the land of Oblivion
Kuvaaja: Astrid Strömberg, työ: Tales from the land of Oblivion, 2021, taiteilija: Astrid Strömberg
Taidemaalariliiton tm•galleria esittelee korkeatasoista nykymaalaustaidetta. Gallerian näyttelyt vaihtuvat kolmen viikon välein. Galleria avoinna: ti, to, pe 11-17, ke 11-18, la 11-16, su 12-16 tm•galleria Erottajankatu 9, Helsinki

Näyttelyt syksy 2021:

Astrid Strömberg: Tales from the land of Oblivion, maalauksia 17.11.-5.12.2021

Rose-Mari Torpo: White Noise, maalauksia 9.12.21-9.1.22

Näyttelyt kevät 2022:

Gunzi Holmström: Taivaassa ja maan päällä, maalauksia 12.1.-30.1.2022

Tuomo Laakso: maalauksia 2.2.-20.2.2022

Mari Pihlajakoski: maalauksia 23.2.-13.3.2022

Tuukka Peltonen: puupiirroksia, maalauksia 16.3.-3.4.2022

Vesa Arjatsalo: maalauksia 6.4.-24.4.2022

Riikka Aihinen: maalauksia 27.4.-15.5.2022

Mika Karhu: maalauksia 18.5.-5.6.2022

Yhteyshenkilö

Katariina Lager
044 7220 735

Tapahtumanjärjestäjä

tm•galleria, Taidemaalariliitto

tm•galleria esittelee monipuolisesti pääsiassa uutta kotimaista nykytaidetta. Taiteilijoiden omassa galleriassa näyttelytarjonta on ennakkoluulotonta ja yllätyksellistä. Näytteilleasettajat valitsee hakemusten perusteella Taidemaalariliiton näyttelytoimikunta.

Aika ja paikka

Lataa kalenteriisi Ke 17.11.2021 - Su 5.6.2022 Lataa kalenteriisi
tm•galleria
Erottajankatu 9, sisäpiha, 00130 Helsinki