tm•galleriassa vaihtuvia nykytaiteen näyttelyitä

Henna Jula: Exoskeleton 16.1.-2.2.2020
To 16.1. – Su 20.12.2020
Henna Jula, 2019
Kuvaaja: Henna Jula, työ: Nimetön, öljy kankaalle, 150 cm x 130 cm, 2019, taiteilija: Henna Jula
Taidemaalariliiton tm•galleria esittelee korkeatasoista nykymaalaustaidetta. Gallerian näyttelyt vaihtuvat kolmen viikon välein. Galleria avoinna: ti, to, pe 11-17, ke 11-18, la 11-16, su 12-16 Suljettu 23.12.2019-1.1.2020 tm•galleria Erottajankatu 9, Helsinki

Näyttelyt kevätkausi 2020:
Henna Jula: Exoskeleton – maalauksia 16.1.-2.2.2020
Anssi Hanhela: Omia – maalauksia 5.2.-23.2.2020
Hiroharu Morii: maalauksia 26.2.-15.3.2020
Hanna Westerberg: maalauksia 18.3.-5.4.2020
Valtteri Kivelä: Maisema - maalauksia 8.4.-26.4.2020
Sirkku Rosi: Livian huone - maalauksia 29.4.-17.5.2020
Emmu Johansson: Sparaxis Tricolor - maalauksia 20.5.-17.6.2020
Heli Penttinen: maalauksia 10.6-4.7.2020

Yhteyshenkilö

Katariina Lager
044 7220 735

Tapahtumanjärjestäjä

tm•galleria, Taidemaalariliitto

tm•galleria esittelee monipuolisesti pääsiassa uutta kotimaista nykytaidetta. Taiteilijoiden omassa galleriassa näyttelytarjonta on ennakkoluulotonta ja yllätyksellistä. Näytteilleasettajat valitsee hakemusten perusteella Taidemaalariliiton näyttelytoimikunta.

Aika ja paikka

Lataa kalenteriisi To 16.1.2020 - Su 20.12.2020 Lataa kalenteriisi
tm•galleria
Erottajankatu 9, sisäpiha, 00130 Helsinki